حامد زرگری پور هستم! برنامه نویس نرم افزارهای تحت وب

من حامد زرگری پور هستم، برنامه نویس نرم افزارهای اختصاصی تحت وب.

اغلب اوقات با MySQL، PHP و XML کار می کنم و بیشتر از هرچیزی، ترکیب این سه تا رو دوست دارم.

علاقۀ زیادی به همۀ شاخه های علوم کامپیوتری و افراد فعال توی این زمینه ها دارم؛ به همین دلیل، همیشه سعی کردم وارد پروژه های متفاوت توی زمینه های متفاوت بشم تا هم بتونم افراد مختلف توی این زمینه ها رو بشناسم و هم اینکه از هرکدومشون چیز جدید یاد بگیرم.

بدون هیچ تعصب یا جهت گیری خاصی، خیلی از تجربیات و دانسته های خودم رو مدیون فرهنگ open source و جوامع فعال اون می دونم؛ در اختیار داشتن خیلی از ابزارهای کاربردی، دسترسی به منابع آزاد پروژه های بزرگ و موفق، امکان کمک گرفتن از جوامع فعال، همه و همه باعث شد تا بتونم چیزهای مختلفی یاد بگیرم تا هم به عنوان منبع درآمد شخصی و هم به عنوان یک جور تفریح و سرگرمی، از این تجربیات استفاده کنم.

سال های گذشته به دلیل های مختلف، -از جمله اینکه اغلب برای شرکت های مختلف بصورت پیمانکاری و یا کارمندی کار می کردم،- فرصت و حوصلۀ زیادی برای فعالیت های خارج از برنامه نداشتم؛ ولی با تغییراتی که اخیراً سعی کردم توی نوع فعالیت های کاری خودم ایجاد کنم، امیدوارم بتونم از این به بعد بیشتر از قبل با فرهنگ خوب open source هم راستا حرکت کنم و اگر بتونم، کمکی هم در حد توان خودم کرده باشم.

 


پاورقی:

دوران دبیرستان که بودم، دو تا سرویس دوست داشتنی بلاگ اسپات و بلاگ اسکای بودن -و هنوز هم هستن به نحوی- که برخلاف اکثر سرویس های بلاگ دهی، اجازه میدادن صفحات html خودتون رو بدون توجه به الگوهای قالب بندی اونها طراحی و منتشر کنید. به لطف این عزیزان و به همراه چند تن از همکلاسی ها، چند تا وبلاگ ساخته بودیم و اغلب مطالب غیرتخصصی می نوشتیم. تا اینکه چند سال بعدش به مرور با وبلاگ های چند توسعه دهندهٔ ایرانی از جمله سالار آشنا شدم که بیشتر اوقات تخصصی می نوشتن؛ با خودم فکر کردم چقدر فکر خوبیه که من هم وبلاگ های پخش وپلا و هفته بازاری خودم رو جمع کنم، وبلاگ تخصصی راه بندازم و در مورد چیزهایی که یاد می گیرم بنویسم.

بدون اینکه متوجه گذر زمان بشم، حدود ۵،۶ سال گذشت و من توی طرح و امکانات وب لاگ یا وب سایتم به نتیجۀ مشخصی نرسیدم. وقتی متوجه گذر زمان شدم، فهمیدم فکر کردن هم می تونه به اندازۀ فکر نکردن خسارت بار باشه!
بعضی اوقات چنان غرق فکر کردن و برنامه ریزی هستیم که یادمون میره هدف اصلی چی بود و چرا شروع کردیم…


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *